Naučili jsme se pracovat se svým vědomím i podvědomím díky knize Síla mysli od Johna Kehoe

image
otestováno
Počet recenzí
9
jak jste hodnotili
5
5x
4
2x
3
1x
2
1x
1
doporučuje
78 %
Testováno v období
od 9. 12. 2019
do 16. 2. 2020

Ať už toužíme po naplňující práci a bohatství nebo usilujeme o osobní štěstí, vyrovnanost či vnitřní svobodu (anebo chceme skloubit obojí), klíč k úspěchu je vždy v naší hlavě, v naší vědomé a podvědomé mysli. V knize Síla mysli, která patří mezi klasiku ve svém žánru, John Kehoe popisuje účinné, praxí ověřené nástroje, jak změnou myšlení změnit svůj život a vzít svůj osud do vlastních rukou.

Naše mysl vytváří naši realitu. Je jenom na nás, zda tuto skutečnost přijmeme, či nikoli. Můžeme svou mysl nastavit tak, aby pracovala pro nás, nebo ji můžeme ignorovat a dovolit jí, aby nás brzdila. Buď se staneme jejími pány, nebo zůstaneme jejími otroky. Vždy sklidíme to, co jsme zaseli. Naše mysl je jako zahrada, o niž můžeme pečovat, nebo ji zanedbávat. John Kehoe, jehož kreativní program využívají tisíce lidí na celém světě, nás učí, jak se stát zahradníky své mysli a proměňovat své cíle a sny ve skutečnost.

Knížka Síla myslim umožní osvojit si celou řadu praktických dovedností a návyků, jako například:

  • zbavit se negativních představ a přesvědčení, která nás omezují
  • přeprogramovat svou podvědomou mysl tak, aby nás přestala brzdit v rozvoji
  • efektivně používat vizualizační techniky
  • vylepšit svůj sebeobraz
  • interpretovat svoje sny
  • vybudovat si „vědomí blahobytu“
  • vytvářet a udržovat naplňující vztahy


John Kehoe

John Kehoe je uznávaný spisovatel a pedagog, který působí ve svém oboru více než třicet let. Je průkopníkem konceptu rozvíjení síly mysli a na toto téma napsal řadu knih. V roce 1975 se stáhl do lesní samoty, kde strávil tři roky intenzivním studiem lidské mysli a přemítáním o tom, jak lidské vědomí a podvědomí funguje. Nechal se volně inspi­rovat širokým spektrem vědeckých a duchov­ních pramenů, které obohatil o vlastní bystré postřehy a pozorování, a vytvořil tak ucelený efektivní program rozvoje vědomé a podvědo­mé mysli.

Plodem jeho osobního zkoumání je kniha Síla mysli, která se nedlouho po vydání stala bestsellerem, jehož se prodaly téměř tři miliony výtisků. Posledních dvacet let se věnoval výuce své metody a přednáškovým turné po celém světě.


Hodnocení
9
avatar
Michaela
Téma vědomí a podvědomí je v dnešní době velice vyhledávané. Autor píše srozumitelně, čtivě. Na začátku každé kapitoly jsou zajímavé citáty, na konci zas "mantry". Kniha navádí člověka ke změně svého života, pomoci změny myšlení, což je určitě chvályhodné, nicméně chvílemi je v knize vše "růžové", což mě trochu zklamalo. Věřím, že pokud se člověk bude věnovat radám v knize, může nějakou pozitivní změnu zaznamenat, určitě to ale není všechno hned, jak občas z textu může vyplynout, ale je to běh na dlouhou trať. Každopádně zkusím této knize dát ještě druhou šanci.
klad Obal knihy
klad Citáty u každé kapitoly
klad Čtivý text
klad Celková motivace
klad Zaměření tématu
klad Totožnost s knihami stejného tématu
klad Vše až moc optimistické
avatar
Martina
Velice mě překvapilo, že je kniha napsaná jednoduše a stručně, že jsem ji pochopila. S čímž jsem se u knih tohoto typu spíše nesetkala. Vše je velice pěkně vysvětleno. V knize jsou uvedeny příklady, jak začít myslet jinak. Je to dobrý návod jak mysl aplikovat. Kniha se velice dobře čte.
klad Jednoduchost
klad Stručnost
klad Nic
avatar
Miriam
Knihu Síla mysli od Johna Kehoe doporučuji přečíst všem. Je vhodná pro ty, kteří na sobě pracují, ale i pro úplné začátečníky. Je velmi inspirativní a přínosná pro každého. S myšlenkami této knihy seznamuji i své žáky ve škole (11-15 let). A velmi je to zajímá. Vidím i pozitivní změnu v myšlení některých z nich, která se promítá i do jejich větší školní úspěšnosti a zvyšování jejich sebevědomí. Doporučuji přečíst tuto knihu rodičům i učitelům, aby mohli šířit myšlenky i mezi děti.
klad kniha se dobře četla
klad přehledné rozdělení do kapitol
klad názorné a použitelné rady a techtiky
klad vede k zamyšlení
klad motivuje ke změnám
klad podporuje osobní růst
klad pomáhá osvojit si dovednosti a návyky
klad nemám žádné výhrady
avatar
Michaela
Kniha Síla mysli od Johna Kehoe mě zaujala a jsem ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst. Obsahuje užitečné informace, které můžeme aplikovat i v každodenním životě, zlepšit tak jeho kvalitu a být spokojenější. Kniha se dobře četla, mohu ji určitě doporučit.
klad formát knihy
klad z recyklovaného papíru
klad vše bylo v pořádku
avatar
Andrea
Kniha dorazila úspěšně až ke mě domů. Stihla jsem ji přečíst celkem rychle, byla opravdu zajímavá a chytlavá. Knihu doporučuji, ukáže vám cestu jak se vyrovnat s negativními emocemi a pochopit sebe sama. Pracuje s vaší myslí.
klad Text
klad Nic
avatar
Barbora
Kniha mi připomněla různé techniky, kterými dosáhnout pozitivního nastavení mysli. Ať to jsou vizualizace nebo afirmace. Uvádí konkrétní příklady jak techniky používat v praxi. Je dobré tuto knihu mít po ruce pro připomenutí si toho jako silou disponuje naše podvědomí.
klad stručnost
klad názornost
klad nemám výtky
avatar
Lenka
Dobrý den, děkuji moc za to, že jsem měla možnost seznámit se s touto knihou. využila jsem klidu vánočních svátků a pustila se do čtení. Sama jsem byla překvapená, že jsem dokázala oprostit mysl od všeho a plně se soustředit na četbu. Čím víc jsem se začítala, tím víc jsem si uvědomovala, jak je v podstatě jednoduché s myslí pracovat. Opravdu, jde to. Určitě bych knížku doporučila a tu moji budu předávat dál. Vždyť přece : Každý člověk je hvězda......
klad To, že mi to opravdu něco dalo
klad --------
příloha
avatar
Valentina
Kniha mě osobně nijak nezaujala. Na první pohled mě nezaujala ani forma textu. Hned mi kniha připadala jako klasická psychologická kniha sepsaná za jeden večer u vína a bez hlubší myšlenky. Po přečtení jsem usoudila, že první dojem byl klamný ale ne tak moc. Kniha je za mě nezajímavá a nic neříkající. Možná že méně náročné čtenáře zaujme, ale pro lidi, kteří už těch pár psychologických knih mají načteno, to bude kniha o ničem.
klad Obal
klad Obyčejnost
klad Podobná jiným knihám
klad Málo faktů
klad Nezajímavě napsáno
avatar
Eva
Na začátku čtení knihy jsem měla pocit,že jsem asi velký realista a považovala jsem knihu za blbost. Četla jsem však dál a postupně na ní změnila názor. Jsou části knihy, na které mám jiný úhel pohledu, ale některé části naopak považuji za velmi zajímavé a pro sebe přínosné. Třeba jak si vyložit sny. Často se mi 4 sny opakují. Díky této knize jsem se nad nimi začala zamýšlet a tuším, co je jejich podstatou v mém reálném životě. Pak mě nasměrovala, jak bojovat s tím, že si nevěřím. Ať už se jedná o vztahy, práci, udělat si řidičák,atd. Sama vím, že jsem po prvním biochem.těhotenství bojovala poté s pocity,že to třeba zas nevyjde. A nakonec to pokaždé nevyšlo...těžko říci, zda jsem mohla svou mysl usměrnit. Moje mamka to asi naopak dokáže. Léčbu rakoviny zvládá, jako kdyby měla jen angínu. Zajímavý nápad je určitě v knize zmíněná místnost v nemocnici či u lékaře, kde by byly veselé knihy, filmy, komiksy, apod. Každý jsme jiný a čeká nás jiný osud.
klad Zajimava kniha
klad Zamyslite se nad svym zivotem a treba zkusite provest zmeny
klad Pozitivni priklady znamych lidi
klad Na nektere veci mam jiny uhel pohledu, ale to je jen muj osobni nazor
příloha